حضرت على (ع) فرمودند: در بين مردم آن كس از همه قوى تر است كه تسلطش بر هواى نفس خويش، بيشتر باشد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » برگه ها » معرفی روسای اسبق هیات
  • 12 مارس 2020 - 23:20
  • 310 بازدید
  • ارسال توسط :

نسخه آزمایشی :
این صفحه در حال تکمیل میباشد ، و مطالب آن در حال گرد آوری میباشد .
ترتیب اسامی روسای پیشین پس از تکمیل بروزرسانی بارگذاری رسمی خواهد شد .

 

 

احمد امیر فخریان ۱۳۹۸- اکنون 

 

  زنده یاد حسین محمودی ۱۳۹۴ الی ۱۳۹۷ 

 

حسین شکوهی  (۸۷ الی ۹۲)

 

   زنده یاد محمود زند روحانی (۷۸ الی ۸۷ )

 

 

 

   عبدالکریم نیشابوری   ( ۷۵ الی ۷۸ )
مرحوم عبدالکریم نیشابوری در سال ۱۳۳۴ در گرگان به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در همان شهر گذراند. در سال های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی ایران به شهر مشهد مقدس مهاجرت نموده و پس از انقلاب مفتخر به عضویت در سپاه پاسداران گردید. همزمان با اوج گیری دفاع مقدس به مناطق جنگی اعزام گردید و سال های ۶۵ تا ۶۸ را به همراه خانواده در شهرهای اهواز و سنندج سپری کرد. پس از پایان جنگ، تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع کارشناسی رشته علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی پی گرفت. در سال های ۷۳ تا ۷۷ به عنوان مدیرکل تعاون استان خراسان خدمت می کرد. سال ۱۳۷۷ به عنوان نماینده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان خراسان انتخاب گردید. با برگزاری اولین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ به عضویت شورای اسلامی شهر مقدس مشهد انتخاب گردید و تا سال ۱۳۸۶ طی دو دوره متوالی در این شورا مشغول به فعالیت بود. وی در سحرگاه سوم فروردین ۱۳۸۷ دعوت حق را لبیک گفته و دیده از جهان فرو بست.

 

 

 

  حمید فهیمی راد  ( گریزان )  – ( ۷۲ الی ۷۵ )

 

 

   سید رضا مرتضوی ( ۷۰ الی  ۷۲ )

 

 

   اصغر دهقان  ( ۶۶ الی ۷۰ )

 

اروجی  (  ۵۸ الی ۶۵ )

 

 

  غلامرضا اسدی (۱۳۵۸) ایشان در تاریخ ۵ تیر ماه ۱۳۲۸ دیده به جهان گشود و در تاریخ یکم خرداد ۱۳۹۹ دعوت حق را لبیک گفت 

بدرود پدر جودو

نام و نام خانوادگی: غلامرضا اسدی

لقب: پدر  و بنیانگذار جودو خراسان

تولد: پنج تیر ماه ۱۳۲۶ – مشهد

درگذشت: اول خرداد ماه ۱۳۹۹

عناوین: نایب قهرمانی کشور در کسوت مربی، رئیس و نایب رئیس هیئت جودوی خراسان، بالاترین درجه جودو درکشور (دان ۸) و…

در اوایل دهه ۵۰ خورشیدی زمانی که هنوز رشته‌ای به نام جودو در مشهد و خیلی از شهرهای ایران وجود نداشت در باشگاه قدیمی ‌«بهرامی» سبک‌هایی از ورزش رزمی که تلفیق شده از کشتی کج و آیکیدو بود، آموخت. و در سال ۵۲ مربی دفاع شخصی و جودوی ژاندارمری در باشگاه جانباز مشهد شد. چهار سال بعد با ورود اولین استادان ژاپنی به ایران به پایتخت رفت تا در دانشگاه افسری تهران، فنون اصیل و تکنیک‌های این رشته خوش آتیه را از اساتید ژاپنی بیاموزد. با اخذ کمربند سبز، مجوز تدریس این رشته را  از انجمن جودوی ایران دریافت کرد. و همزمان در همین سال اولین هیئت جودوی استان خراسان با مربیگری ایشان تشکیل شد که می‌توان او را پدر و اولین بنیانگذار جودو در خراسان بزرگ (سبک کودوکان) دانست و به عقیده ایشان، با توجه به شباهت بسیار زیادی که کشتی سنتی «چوخه» با جودو دارد، خراسان را مهد جودوی آسیا می‌دانست. یک سال بعد دوره درجه ۲ داوری جودو را زیر نظر اساتید ژاپنی در تهران پشت سر گذاشت؛ و تیمی که به سرپرستی ایشان به مسابقات قهرمانی کشور جودو اعزام شده بود، در عین ناباوری نایب قهرمان این رقابت‌ها شد و همین اتفاق باعث توجه مسئولین وقت فدراسیون، به جودوی استان و اختصاص امکانات ورزشی به سالن‌ها و ورزشکاران خراسانی شود و در سال‌های بعد تا قبل از پیروزی انقلاب مربیگری باشگاه پاس شهربانی خراسان و باشگاه کارگران و ناشنوایان را عهده‌دار بود و به تدوین جزوات آموزشی جودو تحت «عنوان کانون آموزش‌های رزمی جودو خراسان» پرداخت.

از سال ۵۷ تا سه سال عهده‌دار ریاست هیئت جودوی خراسان بود که در همین دوران کلاس‌ها و باشگاه‌های جودو را در ۵ شهرستان بزرگ استان خراسان راه‌اندازی کرد و همچنین مربی مبارزان ‌های انقلاب زیر نظر آیت‌ا… مرعشی نجفی بود. در سال ۶۰ دان یک جودو را دریافت کرد و همین سال از سمتش استعفا کرد و داوطلبانه عازم جبهه‌های دفاع مقدس شد. سال ۶۴ تألیف کتاب آموزه‌های رزمی جودو را به پایان رساند که در دو نوبت و توسط انتشارات مشهد چاپ شد. تا قبل از سال ۷۰ به عنوان داور و مربی و سرپرست در هیئت جودوی استان مشغول به فعالیت بود که در سال ۶۹ تا ۵ سال بعد نایب رئیس این هیئت بود. و اما با شروع دهه ۷۰ دوران اوج جودو در کشور و حتی استان فرا می‌رسد که رشد و قدرت روزافزون این رشته را در کنار سایر رشته‌ها در پی دارد.

در همین سال‌ها به مناسبت تولد ۲۰ سالگی جودو در استان مسابقات «جام توس» در مشهد پایه‌گذاری شد و این اتفاقات خوب تا سال‌های بعد با ظهور قهرمانانی بزرگ همچون مسعود حاجی‌آخوندزاده، خسرو دلیر، زین‌العابدین حقانی و عباس فلاح، ادامه یافت. همچنین در سال ۷۲ به عنوان متولی تبادل فرهنگی و آموزش جودو به کشور کویت اعزام شد و سه سال بعد سرپرست برگزاری اولین دوره از مسابقات بین‌المللی جودو را در استان خراسان را در کارنامه دارد.

پایان کار پدر جودو              

این‌ها همه بخش کوچک و چکیده‌ای از فعالیت‌های اجرایی و آموزشی استاد اسدی بود که تا اواخر دهه ۸۰ ادامه یافت. لازم به ذکر است که ایشان مفتخرند به دریافت دان ۸ جودو که بالاترین درجه در کشور است و تنها پیشکسوت جودو که منزل ایشان از سوی شهرداری مزین به پلاک افتخار است. طی مراسمی در سال ۹۸ آرش میراسماعیلی قهرمان جهان و رئیس فدراسیون جودو، جهت ادای احترام به مقام این پیشکسوت بزرگ، دستور به تغییر نام سالن باشگاه چمران مشهد به نام استاد غلامرضا اسدی دادند. روحش شاد و نامش جاودان.

 

  سید احمد شجاعی اولین رییس هیات جودو خراسان رضوی